Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Pilde Hangi Elementler Vardır?

Aşağıda pilde hangi elementler vardır kısaca olarak ele alacağız.

Piller, enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır. Günümüzde kullandığımız piller kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirmektedir. Kimyasal tepkimelerin gerçekleşmesiyle açığa çıkan enerjinin elektrik enerjisi olarak kullanılması enerji kaynağı şeklinde sarf edilmesini sağlamaktadır.

Pilde bazı elementler bulunmaktadır. Bu elementlerin kimyasal tepkimeler sonucunda enerji açığa çıkarması elektrik enerjisinin üretilmesini sağlar. Pilde bulunan kimyasallardan bazıları, cıva, kadminyum, kurşun gibi elementlerdir. Elementler saf olan maddelerdir. Doğada elementler atomik ya da moleküler olarak bulunabilirler. Pillerin atık olarak doğaya karışması çok zordur. Bu nedenle geri dönüşümde değerlendirilmektedir. Pillerin doğaya zararları bulunmaktadır. Bu nedenle kimyasalların zararları insana da zarar vermektedir. Bu nedenle pillerin özellikle çocuklardan uzak tutulması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. asiye dedi ki:

    Pilde hangi elementler bulunur tam olarak bilmesem de bir kez pilin etiketini falan çıkarıp parçalamaya çalışmıştım elim simsiyah olmuştu. Annem de içinde kömür olduğunu söylemişti.

Yorum Yaz