Peygamberlerin Birçoğunun Aynı Zamanda Devlet Başkanı Olması Sizce Ne Anlam İfade Etmektedir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Peygamberlerin Birçoğunun Aynı Zamanda Devlet Başkanı Olması Sizce Ne Anlam İfade Etmektedir?

Bu yazımızda peygamberlerin birçoğunun aynı zamanda devlet başkanı olması sizce ne anlam ifade etmektedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamberler, gönderildikleri toplumları irşat etmek ve onlara tebliğ etmek için vazife yapmışlardır. Peygamberler, Allah tarafından seçilen kişilerdir. Peygamberlik vasıfları ile birlikte beşeri vasıflar da taşıyan insanlardır. Peygamberlik vasıfları Allah tarafından verilmektedir.

Peygamberler, çeşitli meslekler icra etmişlerdir. Demircilik, terzilik, marangozluk, çobanlık mesleklerini icra eden peygamberler de olmuştur. Peygamberlerin bir kısmı da devlet başkanlığı yapmışlardır. Toplumlara hükmetmek ve hakim bir modeli ortaya koymak için bütün insanlar için önemli bir örnek oluşturmuşlardır. Devlet başkanlarının nasıl hareket etmesi gerektiği, hangi vasıflara sahip olması gerektiği bu örneklerle dini olarak ortaya konmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. maral dedi ki:

    Peygamberlerin birçoğunun aynı zamanda devlet başkanı olması bana normal geliyor. Çünkü o kişiler doğru, dürüst ve güçlü oldukları için devleti en iyi yönetecek kişinin onlar olduğunu düşünüyorum.

Yorum Yaz