Osmanlı Devleti'nin Varlığını Uzun Süre Devam Ettirmesi İle Hoşgörülü Olması Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır Öğreniniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Osmanlı Devleti’nin Varlığını Uzun Süre Devam Ettirmesi İle Hoşgörülü Olması Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır Öğreniniz.

Bu yazımızda Osmanlı Devleti’nin varlığını uzun süre devam ettirmesi ile hoşgörülü olması arasında nasıl bir ilişki vardır öğreniniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Osmanlı Devleti, varlığını en uzun sürdüren devletlerden biri olmuştur. İslam devleti olarak Osmanlı Devleti, yedi deniz ve üç kıtada etkili olan bir devlet olmuştur. Müslümanların müreffeh yaşamasında ve gayrimüslimlerin adil bir düzende yaşamalarına imkan sağlamıştır. Osmanlı Devleti’ne birçok millet sığınmıştır. İstanbul’da Arnavutköy, Bakırköy (Makri – Macar Köy), Polonezköy Osmanlı’ya sığınan milletlerin oluşturduğu köylerdir.

Osmanlı Devleti’nin hoşgörülü olması ve insanlık merkezli hukuki olarak insan haklarını öncelemesi süper güç olarak sığınılacak bir liman olarak görülmesini sağlamıştır. Bu nedenle Osmanlı Devleti uzun yıllar varlığını korumuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. selçuk dedi ki:

    Osmanlı Devleti’nin varlığını uzun süre devam ettirmesi ile hoşgörülü olması arasında büyük bir ilişki vardır elbette. Hoşgörülü oldukça fethettiği yerleri topraklarına katması kolaylaşmış ve iç karışıklar çok azalmıştır.

Yorum Yaz