Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler

Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler

Ormanlar yağış ve nemin yeterli olduğu yerlerde daha fazla görülür. Ormanlar kâğıt, mobilya, kereste üretiminde kullanıldığı gibi yakıt olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle ormancılık faaliyetlerinin geliştiği yerlerde orman işçiliği, orman mühendisliği, orman muhafaza memurluğu, mobilyacılık, kerestecilik ve odunculuk gibi meslekler yaygındır. Ülkemizde ormanların fazla olduğu Karadeniz kıyılarında bu mesleklerin daha çok yapıldığı görülür. Ülkemizin iç kısımlarında orman varlığı az olduğundan ormancılıkla ilgili meslekler yeterince gelişmemiştir.

Orman mühendisleri; orman alanlarının saptanması, ağaçlandırılması, korunması, işletilmesi ve geliştirilmesi gibi konularda hizmet verir.

Orman işçileri; kereste üretmek amacıyla kesilen ormanları yeniden ağaçlandırır, ormanların bakımını üstlenir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. sılo baba dedi ki:

  Çok çirkin

 2. elif dedi ki:

  iyi güzel ama az olmuş marangoz gibi meslekleri de yazsanız daha iyi olurdu

 3. Dilara dedi ki:

  çok iyi ya, merhaba arkadaşlar siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, ellerinize sağlık Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

 4. Gülben dedi ki:

  öğretmenimiz çok beğendi, Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

 5. Reyhan dedi ki:

  Selam okul siteniz vallaha hoşuma gitti, hemen yazıyorum, benim adım Reyhan, ben Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

 6. duygu özaslan dedi ki:

  Selamın aleyküm ödev siteniz yeminle hoşuma gitti, sayenizde 100 aldım, Ormancılığa Bağlı Olarak Gelişen Meslekler çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz