Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Orman ve Ağaç ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda orman ve ağaç ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Doğa bir denge halindedir. Bu dengenin korunması için insanlara görevler düşmektedir. Fakat günümüzde çevre sorunlarının başında çevre kirlilikleri ile beraber doğal alanların tahrip edilmesi geldiği için beşeri faaliyetlerde insanlar kendilerine düşen görevi yerine getirememektedir.

İnsanların çevreye karşı duyarsızlaşması ağaçların yok edilmesi ve ormanların tahrip edilmesi yoluna kadar gitmiştir. Ormanlar, canlılığın devam etmesini sağlar. Doğal denge ve döngülerin korunmasını ve oluşmasını sağlar. Doğanın zarar görmesi bütün bu dengelerin bozulması anlamına gelmektedir.

Ağaçlar ormanları oluşturmaktadır. Ağaçların bir arada olması bir orman ekosistemi oluşturur. Bu da canlılık demektir. Tahrip edilen her ağaç ve orman doğaya verilen bir zararla birlikte bir cana kıymak ve canlılık dünyasına savaş açmak demektir.

Günümüzde ormanlar yok edilirken ve ağaçlar kesilmeye devam ederken, doğanın boşluk kabul etmemesi prensibi nedeniyle doğal afetler de sıklıkla yaşanmaktadır. Sel, toprak kayması, depremlerin yıkıcı etkisi hızla artmaktadır. Hava kirlenmekte, asit yağmurları yaşanmakta ve doğal denge bozularak canlı nesilleri tehlikeye girmektedir.

Bütün bu orman ve ağaçlarla ilgili sorunlar küresel sorunlardır. Küresel sorunlar küresel çözümler gerektirmektedir. Küresel çözümlerin oluşması için de devletlerin ve milletlerin bir araya gelmesi gerekmektedir. Bu bir dünya sorunu olarak canlılık neslini tehdit etmekte ve çözülmesi gerekmektedir.

Orman ve Ağaç ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz