Ömer Halisdemir’in Ailesine Mektup Örneği

Bu yazımızda Ömer Halisdemir’in ailesine mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Aziz şehidimizin kıymetli ailesi,

Bu bir şükran mektubudur. Ömer Ağabey gibi dirayetli, gözü ve sözü pek bir vatan evladını yetiştiren bir anne – baba olarak sizlerin ellerinizden öperiz. Vatan sevgisi, iman coşkusu, namus şuurunu ilmek ilmek hayatına kazıdığınız Ömer Ağabey’in, ne kadar vakur bir hayat yaşadığını maalesef şehit olduktan sonra öğrendik.

Minnet ifadelerini yazıya dökmenin bir yolunu bulamıyoruz. Biz ki bir millet olarak aynı vatan için kanlarını sular seller gibi akıtmış bir ecdadın torunu olmakla övünen insanlarız. Anladık ki sadece övünmekle kalmayıp harekete geçmekle de bunu ispatlıyoruz.

Aziz şehidimizin kıymetli ailesi,

Geride bıraktığı siz eş, çocuk ve anne – babasına karşı olan şükran borcumuzu ödeyemeyiz. Fakat bütün minnet duygularıyla birlikte sizin için yeni Ömerler olmaya hazırız. Unutmayın ki, Ömer Ağabey’in şehadeti size milyonlarca vatan evladı bahşetmiştir.

Bunu böyle bilmenizi isteriz. Ömer Ağabey’in kutlu yolunu sürdüreceğimizden hiç şüpheniz olmasın Mevzu vatansa, gerisi teferruattır, düsturunu nakşettiğimiz his ve fikir dünyamızda nadide bir yere sahip olarak sizleri en kalbi duygularla selamlamak isteriz.

Allah, şehidimizin mekanını cennet, makamını ali eylesin. O’nu bize şefaatçi kılsın. Peygamber (a.s.)’a komşu olan Ömer Ağabey gibi biz de sizin bir evladınız olarak yaşamayı borç biliriz. Lütfen bunu bize çok görmeyin. Allah’a emanet olun.

Ömer Halisdemir’in Ailesine Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.