Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Nitelikli Bir İnsanın Ülke Ekonomisine Nasıl Katkısı Olabilir?

Aşağıda nitelikli bir insanın ülke ekonomisine nasıl katkısı olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Nitelikli insanlar eğitim ve öğretimini tamamlamış ve mesleki olarak bir kazanım elde etmiş kişilerdir. Bu nedenle iş sahibi olma bakımından nitelikli insanlar belli bir alanda bilgi sahibi olan ve üretime katkı sağlayan insanlardır. Nitelikli insanlar üretici olan toplumlarda bulunmaktadır.

Nitelikli bir insanın üretici olması ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Nitelikli insan iş gücü, beden gücü, beyin gücü olarak ülkenin kalkınmasında üretimde aldığı rolle ekonomik büyüme ve gelişmede etkili olmaktadır. Nitelikli insan gücü oluşturmak için eğitim faaliyetlerine yatırım yapmak ve sanayiyi kalkındırmak gerekir. Nitelikli insanlar ayrıca toplumda sosyal alanlarda erdemli kişiler olarak gelenek ve göreneklerin korunmasında da etkili olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nermin dedi ki:

    Nitelikli bir insan sadece kendine değil ülkesine milletine de faydalı olur. Ayrıca bu fayda ülke ekonomisine de bir getiri olarak yansır. Onun kazancı ülke ekonomisine katkıdır. Onun çalıştırdığı insanlar işsizliği giderir buda ekonomiyi genişletir.

Yorum Yaz