Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

“Milli Mücadele” Döneminde Türk Halkından İstenen Yardım Malzemeleri Nelerdir?

Bu yazımızda “Milli Mücadele” döneminde Türk halkından istenen yardım malzemeleri nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Milli Mücadele döneminde Anadolu sathında milletçe bir direniş hattı oluşturulmuştur. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından azalan nüfus ve kaybedilen topraklara rağmen millet olarak birlik ve beraberlik içinde vatanın müdafaasında kadın ve çocuklar da ön saflarda yer almışlardır.

Milli Mücadele döneminde Türk halkında istenen yardımlar, casusları ihbar etmeleri, silahlarına sahip çıkmaları, bulundukları bölgeleri savunmaları, yiyecek ve içecek yardımında bulunmaları, askerlerle birlikte hareket etmeleri askeri yönlendirmelere uymaları, haberleşme ağında yer almaları şeklinde sıralanabilir. Milli Mücadele Türk tarihi açısından en önemli bir tarihi dönüm noktasıdır. Milli Mücadele’nin kazanılmasında halkın direniş hatları oluşturması oldukça etkili olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mahir Barış dedi ki:

    Teşekkkürler ama ben malzemeleri istemiştim

  2. simay dedi ki:

    “Milli Mücadele” döneminde elbette Türk halkının hem maddi hem de manevi yardımlarına ihtiyaç duyulmuştur. Türk halkından istenen yardım malzemeleri şunlardır; yiyecek, giyecek, battaniye, silah, araç, ilk yardım malzemeleri gibi şeylerdir.

Yorum Yaz