Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Merhamet ile İlgili Hikayeler Kısa

Aşağıda merhamet ile ilgili hikayeler kısa kısaca olarak ele alacağız.

Öğretmenimiz, her sabah erkenden okula gelir, öğretmenler odasında çalışmalarına başlardı. Okulda en erken gelen öğretmenler arasındaydı. Sınıf öğretmenimiz olarak sürekli sınıfla ilgili çalışmalar yapar ve derslerimizin genel olarak iyi olması için çok çabalardı. Bizimle kendi çocukları gibi ilgilenirdi.

Bir gün arkadaşlarımızdan biri okulun bahçesindeki parkta oynarken salıncaktan düşmüştü. Nasıl olduysa yine öğretmenimiz herkesten önce oradaydı. Bir diğer gün bir diğer arkadaşımız bisikletten düşerek bacağını kırmıştı. Öğretmenimiz herkesten önce arkadaşımızın evinde soluğu almıştı.

Öğretmenimiz dertlerimizle ve sıkıntılarımızla uğraştığı ve ilgilendiği gibi başarılarımızda da seviniyor ve mutluluğumuzu paylaşarak bize ortak oluyordu. Merhametin kendisiydi. Gözlerinin içi gülerdi. Sürekli iyilik için çabalar ve adil olmaya gayret ederdi. Bir gün bir haksızlık yaptığını, bir arkadaşımıza sesini yükselttiğini görmedim.

Merhamet onda tiril tiril duruyordu. En çok ona yakışıyordu. Mesleğine aşıktı. Öğretmenlik yaparak nefes alıyordu. Öğrencileri onun dünyasıydı. Onlara merhametli davranmak, bütün sorunlarıyla ilgilenmek en önemli işlerindendi. Bu nedenle bütün vaktini okulda geçiriyordu.

Öğrenciler mutlu olsun ve iyi bir eğitim alsın diye okulun sorunlarıyla da yakından ilgileniyordu. Okulun çevresindeki güvenlikten bile kendini mesul tutuyordu. Her bir öğrenciye çok dikkat ediyordu. Yıllar sonra onu ziyarete gittim ve merhametinden hiçbir şey kaybetmediğini gördüm. Ondan ilham alarak yine bir günümü tamamladım ve evime döndüm. Yaşadıklarım beni geçmişe götürdü.

Merhamet ile İlgili Hikayeler Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Meryem dedi ki:

    Çok uzun bu olmaz ama size kocaman bir teşekkür ediyorum, sayenizde ödevimi bitirmiş bulunmaktayım.

Yorum Yaz