Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2018

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği

Bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy’a mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kıymetli İstiklal Şairi Mehmet Akif,

Yine bir bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde güzel memleketimin havası yine hiç değişmedi. Milli Mücadele azim ve kararlılığının devam ettiği ve milli ruh bütünlüğüne her geçen günden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanları idrak ediyoruz.

Ey İstiklal Şairi,

Kıymetli eserinin her bir kelimesini mıh gibi beynimize ve kalbimize yerleştirdiğimizi bilesin. Böyle bir mevsimde kabul edilen ve takdire şayan bir gayretle gönül coğrafyasının engin pınarlarından taşan Milli Marşı, İstiklal Marşı olarak bizlere hediye etmen senin nezdinde bütün Türkiye’yi ve Müslüman alemini gururlandırmıştır.

İslam Şairi Mehmet Akif,

Asım’ın nesli diye hitap ettiğin gençlik, aradığın adalet ve merhamet gözdesi gençlik senden sonra yoluna emin adımlarla devam eden bir neslin çocukları olarak seni selamlamaktadır. Kabrin nur dolduğu gibi, gençlerin akınlarıyla da dolmaktadır.

Maddi ve manevi büyük his ve fikir iştiyakıyla hareket ettiğimiz bu günlerde senden ilham alarak ve şehitlerin yolunu sürdürerek vatanımıza sahip çıkmaktayız.

En az senin kadar maneviyat sahibi, dindar, vatan ve millet aşığı bir gençlik olarak her geçen gün çalışmalarımıza uykulu gözlerle devam etmenin gerekliliğinin bilincinde olarak hareket ediyoruz.

Beklediğin nesil ve hasretini çektiğin gençlik şu an tam da kabrinin başında ve vatan nöbetindedir. Senden aldığımız emaneti sonuna kadar emin bir şekilde koruyacağımıza söz veriyoruz.

Mehmet Akif Ersoy’a Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eda dedi ki:

    Yukarıdaki mektubu kim yazdı çok güzel olmuş.

Yorum Yaz