Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Medeniyetin Yükselişinde ve Düşüşünde Bilim ve Teknoloji Önde Gelir Münazara

Aşağıda medeniyetin yükselişinde ve düşüşünde bilim ve teknoloji önde gelir münazara kısaca olarak ele alacağız.

Medeniyetin yükselişinde ve düşüşünde bilim ve teknoloji önde gelir münazara düşünceleri şu şekildedir:

*Medeniyetin yükselmesi insana değer verilmesi ile ilgilidir. Bu bakımdan bilim ve teknolojinin amacı da insana değer vermek olduğu için bilim ve teknoloji geliştikçe medeniyet yükselmekte,, fen geriledikçe medeniyet düşüşe geçmektedir. Medeniyetin yükselmesi bilimin ve aklın rehber edinilmesidir.

*Bilim ve teknoloji demek aklın ve mantığın öncelenmesi demektir. Bu da ancak insana değer verilmesi ve eğitime yatırım yapılması ile mümkündür. Bilim ve teknolojinin temelinde eğitim ve öğretimin olması medeniyet ile doğrudan ilgilidir. Medeniyet anca eğitim ve öğretimle gelişebilir. Bütün bu ilişkiler sayesinde bilim ve teknoloji geliştikçe medeniyetler de yükselişe geçer.

*Bilim ve teknoloji hayat şartlarının iyileştirilmesi için kullanılırsa medeniyetin gelişmesi mümkündür. İnsana hizmet eden her araç medeniyetin yükselmesine yarar. İnsanın öncelendiği her sistem medeniyetin gelişmesini sağlar. İnsana değer verelim ki medeniyetimizin uzun ömürlü olsun.

*Bilim ve teknoloji adalet ve hukuka hizmet ettiği, suçu önlediği ve insan haklarını koruduğu müddetçe medeniyetin gelişmesini sağlar. Böylece bilim ve teknoloji için geliştirilen ve rehber edilen akıl ve mantık medeniyetin yükselmesini sağlar. Aksi durumda medeniyetten bahsetmek mümkün değildir.

Medeniyetin Yükselişinde ve Düşüşünde Bilim ve Teknoloji Önde Gelir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz