Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Maddi-Manevi Sahip Olduğumuz Tüm İmkan Ve Güçleri Başkalarıyla Paylaşmak Nedir?

Bu yazımızda maddi-manevi sahip olduğumuz tüm imkan ve güçleri  başkalarıyla paylaşmak nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların bir arada muylu ve huzurlu yaşaması için ve birlik ve beraberliğin sağlanması için insanların yardımlaşması, paylaşması, dayanışma içinde olması gerekir. Toplumsa birliktelik için yardımlaşma ve dayanışma oldukça önemlidir. bu değerlerin korunması gerekir.

Maddi ve manevi sahip olduğumuz tüm imkan ve güçleri başkalarıyla paylaşmak yardımlaşmak ve dayanışma içinde olmaktır. Maddi ve manevi olarak yardımlaşmak, toplumda adil bir düzenin oluşmasında, hak ve hukuka dikkat edilmesinde bu paylaşımların önemli bir etkisi vardır. Maddi ve manevi sahip olduğumuz değerleri paylaşmamız insanlığımızla da ilgilidir. İnsani değerlerimizi beşeri ilişkilerimizi geliştirmek için kullanmalıyız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. izzet dedi ki:

    Maddi-manevi sahip olduğumuz tüm imkan ve güçleri başkalarıyla paylaşmaya yardım etmek denir. Çünkü her imkanın sahibi Yüce Allah’tır. Hiçbir şeyin sahibi biz olmadığımız için bize emanet malı paylaşmaktan sakınmamalıyız.

Yorum Yaz