Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Lüks ve Savurganlığın Zararları Nelerdir İnsanlar Lüksten ve Savurganlıktan Niçin Kaçınmalıdır?

Bu yazımızda lüks ve savurganlığın zararları nelerdir insanlar lüksten ve savurganlıktan niçin kaçınmalıdır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar, hayatları boyunca belli ihtiyaçlar doğrultusunda yaşarlar. Bu ihtiyaçlar temel ve keyfi olarak ayrılır. Temel ihtiyaçlar da mecburi ve hayati olarak ayrılmaktadır. Barınma, beslenme, korunma, sağlık, hayat, eğitim ve güvenlik gibi ihtiyaçlar insan hakları kapsamında değerlendirilmektedir.

Bu temel ihtiyaçlar haricinde insanların hayatlarına devam ederken keyfi ihtiyaçlar da hissettiği olmuştur. Bu ihtiyaçlar insanların hayatına hep daha iyisine sahip olmak amacıyla girmiştir. Ev, araba, telefon, iş, gibi ihtiyaçları lüks tüketim ve savurganlık izlemiştir. Bu da kişilerin maddi ve manevi yıpranmasına, ülke ihtiyaçlarının da etkilenmesine neden olmuştur. Bu nedenle savurgan yaşamamak gerekir. Çünkü ihtiyaç fazlasını paylaşmak, yardımlaşmak, dayanışma içinde olmak toplumu bir arada tutan değerlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Kaan dedi ki:

    Lüks ve savurganlığın zararları büyüktür. En büyük zararı kişinin malının ve canının kıymetini bilmemesidir. Bence insanlar lüksten ve savurganlıktan kaçınmalıdır çünkü bu dünyada bu şekilde verimli olunamaz.

Yorum Yaz