Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Kütüphaneler Haftası ile İlgili Hikaye Öykü

Aşağıda kütüphaneler haftası ile ilgili hikaye öykü kısaca olarak ele alacağız.

Kütüphane, benim hayatımın merkezinde yer alır. Okumadığım gün karanlıkta kaldığım gün gibi hissederim. Çevremdeki dostlarım beni okuyarak nefes alan adam olarak tanırlar. Her türlü kitabı bana sormaktan çekinmezler. Ben de elimden geldiğince onlara yardım ederim.

Kütüphaneler haftasında baharın gelişinin coşkusuyla içimde yeniden bir okuma aşkı belirir. Okuma aşkı beni kütüphaneleri dolaşmaya sevk eder. Şehirde ne kadar kütüphane varsa mesai saatleri içinde dolaşır dururum. Öteden beri mesai saatlerine kafayı taktım. Kütüphanede mesai saati olur mu diye düşünüyorum. Bence kütüphaneler bütün gün ve bütün hafta açık olmalıdır.

İnsanlar her zaman kitaplara ulaşabilmeli, kitapların o ihtişamını görmeli ve kitapların dostluklarından yararlanmalıdır. Belki ülkemizde bununla ilgili bir düzenleme olur. Okumayan bir toplum olmadığımızı biliyoruz. Öyleyse kütüphaneleri faal haline getirmeliyiz. Bu düşüncelerle kütüphaneleri gezerken hakikaten hepsinin dolu olduğunu görmek beni çok sevindirdi.

Kütüphaneler haftasında bu yoğunluk bana gayet normal geldi. Bununla beraber her hafta böyle olsaydı belki içimin yangını sönerdi. Kütüphanelere ders çalışmaya gelen öğrencilerin de kütüphaneyi pis bırakması olmasa aslında kütüphanelerde bile kalabilirim. Ne yazık ki bazı şeyleri çok sonradan öğreniyoruz.

Bütün bunlara rağmen kitap ve kütüphane adına umutlu olarak o gün çok yorulmuş bir vaziyette evime geldim ve ayaklarımı uzatarak kitap okumaya başladım.

Kütüphaneler Haftası ile İlgili Hikaye Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz