Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Küresel Isınma Nedir Nasıl Oluşur?

Aşağıda küresel ısınma nedir nasıl oluşur kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde insanlığın uğraştığı en büyük sorunlardan biri de çevre sorunlarıdır. Çevre sorunlarının başında çevre kirlilikleri gelmektedir. Çevre kirlilikleri de yeni sorunlara neden olmaktadır. Doğanın dengesinin bozulması sürekli bir sorun olma zinciri meydana getirmektedir.

Günümüzde küresel olarak yaşanan en büyük sorunlardan biri de küresel ısınmadır. Çevre kirlilikleri nedeniyle meydana gelmesi beşeri faaliyetler sonucu oluşmasını ortaya koymaktadır. Bu nedenle küresel ısınmanın önlenebilmesi için küresel çözümler ortaya koymak gerekir.

Küresel ısınma, atmosferde asılı kalan gazların, güneş ışınlarını engellemesi ve güneş ışınlarının yansımasının da engellenmesi nednenyle havada asılı kalması, havada asılı kalarak atmosferin daha çok ısınmasına neden olması, atmosferin ısınmasına neden olarak çeşitli tepkimelerin oluşması, bu tepkimelerin de radikaller meydana getirerek doğaya zarar vermesi neticesinde oluşmaktadır.

Küresel ısınma kuraklık, çoraklık, kıtlık, susuzluk, aşırı ısı artışı, aşırı ısı düşmesi gibi sorunlara neden olur. Çölleşme, buzullaşma, iklimlerin değişmesi, mevsimlerin gecikmesi, yağış olaylarının bitmesi, canlılık faaliyetlerin azalarak yok olması gibi durumlar atmosferin küresel ısınmadan olumsuz etkilenmesi neticesinde meydana gelmektedir.

Küresel ısınmanın önlenmesi için küresel çözümler üretmek gerekir. Bunun içinde devletlerin uluslararası düzeyde devreye girerek çevre sorunlarını daima gündemde tutmaları gerekir. Böylece küresel ısınma sorununun oluşturduğu zararlar azaltılır.

Küresel Isınma Nedir Nasıl Oluşur Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz