Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Küçük Şeylere Gereğinden Çok Önem Verenler Elinden Büyük İş Gelmeyenlerdir Kompozisyon

Aşağıda küçük şeylere gereğinden çok önem verenler elinden büyük iş gelmeyenlerdir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında birçok şeye ihtiyaç duyarlar. İnsanların ihtiyaçlarına göre hayatlarını yaşamaktadır. Bazı durumlarda insanlar küçük şeylere takılır kalırken bazı durumlarda ise insanlar küçük şeylere gereğinden çok önem vererek elinden büyük bir şey gelmemesinin tesellisini yaşamaktadır.

Bir amacı ve hedefi olmayan kişiler, sürekli olarak amaçsız ve hedefsiz şeylerle vakit kaybederler. Hayatında başarılı olamayan ve emek harcamayan insanlar, çalışkan insanlara nispet ederek kendilerini büyük işler yapıyormuş gibi gösterebilirler. Bu halk arasında züğürt tesellisi olarak bilinmektedir.

İnsanlar hayatlarındaki başarısızlıklarda kendilerini sorumlu görmek istemezlerse elde ettikleri şey başkalarının tahakkümü altında olmak olur. Bu da prangalı bir özgürlük gibi küçük şeylerle avunmayı getirir. Bu avunma hali başarılı insanlara dil uzatmaya kadar gitmektedir. Bu nedenle küçük şeylere takılarak çok önem veren kişiler, büyük işler başaramayan kişilerdir.

Büyük işler yapmak için büyük düşünmek gerekir. Uzun vadeli düşünmek gerekir. Küçük işler dar fikirler demektir. Dar fikirli insanların kısır döngüye girmesi ve üretememesi söz konusudur. Bu nedenle elindekiyle yetinen insanlar küçük şeylere önem veren ve elinden büyük işler gelmeyen kişiler olarak toplumda güdülen tarafta bulunmaktadır. Bu da insanlık için bile bir sorun oluşturmaktadır.

Küçük Şeylere Gereğinden Çok Önem Verenler Elinden Büyük İş Gelmeyenlerdir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz