Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Korsan Yayıncılık İnsanların Emeğine Saygısızlık Olarak Değerlendirilebilir mi?

Bu yazımızda korsan yayıncılık insanların emeğine saygısızlık olarak değerlendirilebilir mi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Korsan yayıncılık, yasal olarak yayınlanmaya hak kazanmış ve yazanı ya da ortaya koyulan eserin ekibinde bulunan kişilerin emeklerine saygı göstermeden, hırsızlık olarak gerçekleştirilen bir yayıncılıktır. Daha ucuz kağıtlara bandrolsüz baskılarla tıpkı basım yapmak ve el altından yayınları satmak, emeğe karşı işlenen bir suçtur.

Korsan yayıncılık bir hırsızlıktır. Bu hırsızlık da yasal değildir. Korsanla mücadele etmek gerekir. Bunun için kültür bakanlığının yayınlar üzerindeki vergi oranlarını düzenlemesi gerekir. Böylece kötülüğe giden yollar tıkanmış olur. Resmi yayınlar ve yasal yayınlar böylece takip edilir ve okuma oranı da artar. Korsan kul hakkıdır, suçtur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gökmen dedi ki:

    Bence korsan yayıncılık insanların emeğine düpedüz saygısızlık… O insanlar canını dişine takıp emek verip bir şeyler üretiyor. İki akıllı da çıkıp bu emeği çalarak kendilerine kazanç sağlıyor olacak iş mi ?

Yorum Yaz