Konya Ovası Sulama Projesi İle İlgili Araştırma Yapınız. Daha Sonra Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Konya Ovası Sulama Projesi İle İlgili Araştırma Yapınız. Daha Sonra Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Bu yazımızda Konya Ovası sulama projesi ile ilgili araştırma yapınız daha sonra araştırma sonuçlarını yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde bazı bölgelerde sulama sorunları yaşanmaktadır. Konya Ovası da bunlardan biridir. Konya Ovası, kuraklaşmaya başlayan bir ova olarak çölleşme özellikleri de göstermektedir. Türkiye’de çölleşen nadir alanlardan biri olarak Konya Ovası tehdit altındadır.

Konya Ovası sulama projesi bunun için gerçekleştirilmelidir. Beyşehir Gölü, Göksu ve Kızılırmak Nehirleri alanlarından su kanalları açma projesiyle ovanın geniş bir kısmının sulanması ve kuraklık ile çölleşmenin önüne geçilmesi sağlanmak istenmektedir. Konya Ovası en önemli ovalardan biridir. Türkiye için buğday ambarıdır. Bu nedenle sulama sorunun çözülmesi gerekir. Sulama sorunu çözülürse Türkiye için çok iyi olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Kısa olmuş daha uzun olsaydı

 2. mehmet dedi ki:

  ben size göre çok çalışkanım

 3. Gamze dedi ki:

  Guzel ama zaten proje gerceklestirilmis niye gerceklestirilmeli diyo ki?

 4. Hayat dedi ki:

  Ödevim hemen bitti sağolun var olun .kim yazmışsa

 5. Anonim dedi ki:

  Çok güzel kim yaptıysa ellerine sağlık

 6. Kullanıcı dedi ki:

  Güzel ama çok kısa

 7. sinan dedi ki:

  güzel bir site beğendim süreyi oluşturduğunuz için teşekürler

 8. Anonim dedi ki:

  Sağolun var olun???

 9. nonoş ahmet dedi ki:

  ödevim hemen bitti beğendim Konya ovası projesi kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  1. mehmet alan dedi ki:

   allahına kurban tembellere iyi laf soktun

 10. melis dedi ki:

  Kısa olmasına rağmen beğendim teşekkürler KOP hakkında bilgi güzeldi.

 11. simge dedi ki:

  daha uzun olsaydı sevinirdim yinede teşekürler

  1. mehmet alan dedi ki:

   bencede yani çok kısa ama sayfamın yarısı bile dolmadı yani biraz daha uzatsalar 10 numara 5 yıldız olacak arkadaşlar ayrıca her şeye ben internetten bakmam bazılarını kitaptan dergilerden araştırır bulurum ben iyi ve macera dolusu şeyler yapmayı severim yani benim de size tavsiyem sizde öyle yapın çok zevk alacaksınız bu işten(…)

 12. izel dedi ki:

  Konya Ovası Sulama Projesi; Osmanlı Padişahı Abdülhamit Han döneminde başlamıştır. Konya Ovası Projesi ise Mavi Tünelden Akdeniz’e dökülen sular, ovaya akmaya başlamıştır.

Yorum Yaz