Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Kış Uykusuna Yatan Kimi Hayvanlar, Yazın Ve Sonbaharda Yuvalarını Yiyecekle Doldururlar. Metinde Bunun Gerekçesi Nasıl Açıklanmıştır?

Bu yazımızda kış uykusuna yatan kimi hayvanlar yazın ve sonbaharda yuvalarını yiyecekle doldururlar. Metinde bunun gerekçesi nasıl açıklanmıştır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bazı hayvanlar kış uykusuna yatarlar. Bazı canlılar için kış uykusu dört ay bazı canlılar için altı ay şeklindedir. Kış uykusuna yatan canlılar uyandıklarında aç ve güç kaybına uğramış olarak kalkarlar. Kış uykusuna yatan bazı hayvanlar yazın ve sonbaharda yuvalarını yiyecekle doldururlar.

Kış uykusuna yatan canlıların vücutlarında besin stoğu kış boyunca onlara yetecek şekildedir. Bunun haricinde uyandıklarında besin ihtiyacının karşılanması ve güç toparlamaları için besin tüketmeleri gerekir. bu da onların yuvalarını besinlerle doldurma amaçlarını göstermektedir. Kış uykusu bazı canlılar için geçerlidir. Bu nedenle yazları çalışan canlılardan bazıları kış uykusuna yatar ve erzak stoğunu bitirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. haluk dedi ki:

    Kış uykusuna yatan en bilindik hayvan ayıdır. Sonbaharda bu gibi hayvanlar soğukta dışarı çıkamadıkları yiyecek arayamayacak olmalarından dolayı yuvalarını yiyecekle doldururlar.

Yorum Yaz