Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Kayıp Aranıyor Özeti ve Kahramanları Kısa

Kayıp Aranıyor kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Kayıp Aranıyor özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Kayıp Aranıyor Kitap Özeti ve Kahramanları

Nevin, herkesle yakından ilgilenen samimi ve güler yüzlü bir kadındır. Babası konsolos olduğu için hayatı bolluk ve rahatlık içinde geçmiştir. Özdemir diye biriyle evlidir. Evlilikleri iyi gitmemektedir. Özdemir, Nevin’e gereken ilgiyi göstermemektedir. Nevin başka arayışlar içinde sevgiden ve ilgiden yoksun garip bir hayat yaşarken tanımaya çalıştığı herkesle bir irtibat kurma yarışına girer.

Semtteki Kamarot İrfan, Nevin’in baba parası yiyen ve zengin bir züppe olduğundan bahsederek onunla bununla dolaşan aklı havada gönlü gezeleyen bir olduğunu söyler. Mahalle çalkalanır. Nevin kaybolur ve aranmaya başlanır.

Nevin ile Balıkçı Cemal arasında bir ilişki başlar. Bu biraz da Nevin’in kötü giden evliliğinden dolayıdır. Özdemir ile boşanmayı düşünen Nevin durumu Cemal’e açıklar. İstanbul’a dönmeyi planlar. Fakat Ankara’da boşanma işlerini sonlandırması gerekir.

Nevin sürekli olarak bir karmaşanın içindedir. Sürekli olarak kendini sorgular. Ne yapmak istediğine karar veremez. Bir gün nihayetinde hayatından sıkıldığını babasına açmak için mektup yazar. Sıkıldığını ve yeni arayışlar içine gireceğini haber verir. Her şeyden uzaklaşarak gönlünün dilediğince yaşamaya başlar.  Eski hayatının bohemliğinden sıkıldığını fark ederek yeni hayatında güzel şeyle rolsün istemektedir.

Kahramanlar

Nevin: Konsolosun kızı, batı mekteplerinde okumuz, serbest mizaçlı biridir.

Cemal: Nevin ile aynı köyde yaşayan sıradan bir balıkçıdır.

Kamarot İrfan: zengin züppe ve müfteri bir tiptir.

Özdemir: Nevin’in kocası ve gazetecidir.

Konsolos Vildan Bey: Konsolos ve Nevin’in babasıdır.

Kayıp Aranıyor Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sibel dedi ki:

    Kayıp Aranıyor kitap özeti bu sitede çok güzel yazılmış. Bir çok siteye baktım ama bu site gibi hem kısa hem de eksiksiz bir özet bulamadım çok teşekkür ederim.

Yorum Yaz