Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2018

Kara Yollarında Şerit Takip Kurallarına Uymamak Trafikte Ne Gibi Sıkıntılara Yol Açar? Araştırınız.

Bu yazımızda kara yollarında şerit takip kurallarına uymamak trafikte ne gibi sıkıntılara yol açar araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Trafik kuralları yayalar ve sürücüler içindir. Sürücüler ve araçlar için belli trafik kurallarının sürekli olarak uygulanması gerekir. Yayalar için ise belli kurallar ve belli işaretler vardır. Kara yollarında şerit takip kurallarına uymamak kazalara neden olabilir. Bu kazalar ölümlere neden olabilir.

Kara yollarında şeritler, araçların güvenli seyir etmesi içindir. Araçların güvenli seyir etmesi şeritlerin araç hızlarına göre ayarlanmasıyla olmaktadır. Şeritlerin bu yönden sınıflandırılması kazaların önüne geçmektedir. Bunların ihlal edilmesi ve özellikle emniyet şeridinin ihlal edilmesi sorunların yaşanmasına neden olur. Bu sorunlar kazalar olarak meydana gelir. Kazalar ölümlere neden olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. çağatay dedi ki:

    Şu trafik canavarlarının en büyük hatası kara yollarında şerit takip kurallarına uymamaktır. Çoğu genç sürücü zevk için şerit takibi yapmıyor, zigzag çizerek ilerliyor buda diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye atar.

Yorum Yaz