Kan Bağışı İle Sloganlar

Bu yazımızda kan bağışı ile sloganlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kan, yapay olarak elde edilemediği için tek kaynağı insandır. Bu nedenle kan bağışı oldukça önemlidir. Kan bağışının yapılması, kanın stoklanmasıyla birlikte acil durumlara müdahale etmeyi kolaylaştırır. Kan bağışının gerçekleşmesi, kan veren için de çok sağlıklıdır.

Düzenli olarak kan bağışı yapan insanlar daha sağlıklı yaşamaya başlarlar. Kan, insan için hayati bir sıvıdır. Bütün doku ve organlar kanla beslenir. Bu nedenle kan kaybının yaşanması hayatidir. Ölüme yol açar.

Stokta kan bulunması, acil durumlarda, yaralanmalarda, ameliyatlarda gereklidir. Kan gruplarına göre kan stoklarının yapılması ve bildirilmesi kan bağışı yapanlar için takip edilmesi gereken konulardır.

Kan bağışı ile ilgili sloganlar şu şekildedir:

*Kan verin, can verin!

*Kan verin, yardım edin!

*İnsanlık için kan verin!

*Kan vermek, sağlığı korur!

*Kan vermek, yardımlaşmaktır!

*Kan vermek, insanlıktır!

*Kan bağışı yapın, huzurlu yaşayın!

*Kan bağışı, sevgi gözyaşı!

*Bir damla kan, bin damla umut!

10 yorum

  1. kim hazırlamışsa eline sağlık, kan bağışı ile ilgili güzel sözler kısa ve istediğim gibi güzel olmuş teşekkür ediyorum size, okulun en güzel ve en çalışkan öğrencisi olarak. :)

  2. Güzel ödevim hemen bitti beğendim kan bağışıyla ilgili sloganlar sözler olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  3. Bu yazınızda ki kan bağışı ile ilgili sözleri ödevimde kullandım. Bir çok arkadaşım bu sözleri duyduktan sonra kan bağışı yapmanın önemini ve her bireyin kan bağışında bulunması gerektiğini anladı.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.