Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

İyonlar Neyi Buldu?

Aşağıda iyonlar neyi buldu kısaca olarak ele alacağız.

İyonlar kadim Anadolu uygarlıkları arasında bulunmaktadır. İyonlar Anadolu’da medeniyetin yerleşik hale gelmesinde ve gelişmesinde etkili olmuştur. İyonlar, Ege Bölgesi civarında faal olarak tahakküm oluşturmuştur. İyonlar ticari faaliyetler gerçekleştirmişlerdir.

İyonlar bilim ve sanat alanın da ileri gitmişlerdir. Bu bakımdan siyasi, sosyal, iktisadi olarak yenilikler oluşturmuşlardır. Deniz ticareti yapmışlardır. Ulaşım ve ticaret alanında gelişim göstermişlerdir. İyonlar bu bakımdan en köklü uygarlıklar arasında bulunmaktadır.  İyonlar uzun yüzyıllar boyunca bir uygarlık halinde yaşamışlar ve köklü bir devlet yapısıyla da varlıklarını korumuşlardır. Ticari faaliyetlerde ileri gitmeleri bilim ve sanatta da ilerlemelerine neden olmuştur. Tıp, astronomi ve matematikte özel çalışmalar yapmışlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  saçma sapan şeyler yazıyor hepsinde bütün siteleri gezdim hiç istediğim cevap yok bu gidişle bitmiycek araştırma ödevi😭😭

 2. Fatoş dedi ki:

  Of hepsini okuycammı

 3. Medeni dedi ki:

  Neyi bulmus dyoz sen bize nelerle ilgilendiklerini yaziyon

 4. esra dedi ki:

  teşekkürler işime çok yaradı

 5. şirin dedi ki:

  İyonlar, bilim ve sanat da çok gelişmiştir. Çok fazla amfitiyatro kurmuşlar. Sanata o kadar çok önem vermişler ki, eğer toplumlarında biri yüz kızartıcı bir suç işlemişse ona, ömür boyu tiyatroya gitmeme cezası verirlermiş.

Yorum Yaz