Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Mart 2021

“İyi Müslüman Olmak Güzel Ahlaklı Olmak Demektir.” Hadisinin Anlamı Nedir?

Aşağıda “İyi Müslüman olmak güzel ahlaklı olmak demektir.” hadisinin anlamı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber (a.s.), toplum ve birey hayatını şekillendiren ve güzelleştiren birçok hadis söylemiştir. İyi Müslüman olmak güzel ahlaklı olmak demektir, sözü de bir hadistir.

Bu hadisle anlatılmak istenen Müslüman olan kişi iyi ve güzel ahlakından tanınır. Böylece toplumda iyiliğin, güzelliğin, barışın ve adaletin yayılması söz konusu olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cansu akın dedi ki:

    Merhaba herkese bu site harbiden iyi, 2 artı aldım, benim adım cansu akın, ben “İyi Müslüman Olmak Güzel Ahlaklı Olmak Demektir.” Hadisinin Anlamı Nedir? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  2. sebile ölmez dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, “İyi Müslüman Olmak Güzel Ahlaklı Olmak Demektir.” Hadisinin Anlamı Nedir? işime yaradı ödevimde, ben Bursa kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

  3. merve özkaynak dedi ki:

    Selam herkese bu ödev harbiden çok güzel, ödevimde kullandım “İyi Müslüman Olmak Güzel Ahlaklı Olmak Demektir.” Hadisinin Anlamı Nedir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz