Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

İslamiyetin Yayıldığı Kıtalar Hangileridir İslamiyet Afrika Kıtasına Hangi Dönemde Yayılmıştır?

Bu yazımızda İslamiyetin yayıldığı kıtalar hangileridir, İslamiyet Afrika kıtasına hangi dönemde yayılmıştır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İslamiyet, Mekke ve Medine’de inkişaf etmiştir. Peygamber (a.s.) da Mekke’de doğmuştur. kırk yıl sonra Peygamber seçilerek vazifesini ifa etmiştir. Kuranı Kerim’in nazil olmaya başlamasıyla birlikte Medine dönemi de yaşanmıştır. Arap yarımadasından Afrika kıtasına doğru geçiş İslam’ın erken dönemlerinde gerçekleşmiştir.

İslamiyeti, Asya, Afrika ve Avrupa topraklarında ilk kez yaygın olarak inkişaf etmiştir. İslamiyet’in yayılması Medine döneminde devletleşmenin gerçekleşmesiyle sağlanmıştır. Üç kıta üzerinde müessir müesseselerinin imar ve iskan edilmesinde etkili olmuştur. İslamiyet, zamanla bütün dünya üzerinde yayılmaya başlamıştır. Günümüzde İslamiyet’in yaşanmadığı kıta veya toprak parçası kalmamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ercan dedi ki:

  Açıklayıcı

 2. hakkı dedi ki:

  İslamiyetin yayıldığı kıtalar hangileridir, İslamiyet Afrika kıtasına hangi dönemde yayılmıştır? Bu soruya yanıt verecek arkadaşlara minnettar kalırım din dersi ödevim bu da…

  1. .,.. dedi ki:

   Avrupa Afrika Asya dört halife dönemi

Yorum Yaz