Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

İnternet Haftası Nedir Kısaca

Bu yazımızda internet haftası nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnternet, günümüz dünyasında bilim ve tekniğin gelişerek bilişim teknolojilerinin sosyal hayatımıza daha çabuk girmesine ve ayrılmaz bir parçası olmasına neden olmuştur. İnternet kullanımı dünya genelinde hızla artmaktadır.

İnternet, insani bir ihtiyaç olarak ortada durmaktadır. Çünkü eğitim, sağlık, ulaşım, iletişim, haberleşme, güvenlik alanlarında internet rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır.

İnternet Haftası her sene Nisan ayı haftalarında yapılmaktadır. Bu sene 10 – 23 Nisan günleri arasında yapılacak İnternet Haftası sayesinde, internet dünyasındaki yaşanan gelişmeler değerlendirilecektir. İnternetin, kullanımı, yararları, zararları gözler önüne serilmektedir.

Birçok ülke internet haftasında internetle ilgili yaşanan gelişmeleri, tehlikeleri, riskler, yararları ve zararları konuşmaktadır. İnternet kullanıcılarının dilek ve şikayetleri, görüş ve önerileri değerlendirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Burçin dedi ki:

    Bizimle paylaştığınız internet haftası ile ilgili yazınızı internet haftası etkinlikleri hazırlıkları için kullandım çok işime yaradı bu yazı sağ olun.

Yorum Yaz