Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

İnsanların Astronomi Bilimine İlgi ve Gereksinim Duymalarına Neden Olan Durumları Örneklerle Açıklayınız.

Bu yazımızda insanların astronomi bilimine ilgi ve gereksinim duymalarına neden olan durumları örneklerle açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar tarih boyunca birçok bilime ilgi duymuşlardır. Bu insanların doğayı gözlemlemesi sonucunda olmuştur. Sürekli deneme ve bazı tesadüfler bilimin gelişmesinde en önemli etkilerdir. İnsanlar özellikle gözlem yaptıkları için bilimin gelişmesinde etkili olmuşlardır.

İnsanların Astronomiye olan ilgisi de bilimin gelişmesinde etkili olmuştur. Gökyüzünün incelenmesi, Güneş’in hareketleri, Ay’ın hareketleri, yıldızlar ve diğer gezegenler geceleri gökyüzünde sürekli belli bir düzende bulunmaları gökyüzü bilimlerinin oluşmasında ve doğmasında etkili olmuştur. Gökyüzünün incelenmesi insanlık tarihiyle başlamış ve günümüzden bin yıl önce de teknik olarak gelişmeler göstermiştir. Astronomi en önemli bilim dallarından biridir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nilay dedi ki:

    İnsanların astronomi bilimine ilgi ve gereksinim duymalarına neden olan durumların başında merak hissi gelir. Mesela ben çocukluğumdan beri uzaya gökyüzüne ilgi duyarım.

Yorum Yaz