Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

İki Şehrin Hikayesi Özeti ve Kahramanları Kısa

İki Şehrin Hikayesi kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden İki Şehrin Hikayesi özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

İki Şehrin Hikayesi Kitap Özeti ve Kahramanları

Doktor Manette Paris’te aristokratların hışmına uğrayarak ceza alır ve hapse girer. Aslında saygın bir kişi olarak toplumun bütün kesimleri tarafından sevilmektedir. Bir süre sonra hapishaneden çıkar. Londra’da yaşayan kızı Lucia, Paris’e gelerek babasıyla buluşur. Bir süre sonra babasıyla Londra’ya gitme kararı alırlar.

Londra’ya dönen baba ve kızı orada Darney ile tanışırlar. Darney, aristokrat bir ailenin çocuğu olarak aristokratlardan nefret etmektedir. Lucia ile yakınlaşırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Evlenirler, çocukları olur. İlk çocukluk döneminde Fransız İhtilali baş gösterir.

Darney, Fransa’da aristokrat ailesinin zulmü altındakilere yardım etmek için Paris’e gider. Tutuklanır ve hapsedilir. Lucia bu duruma çok üzülür. Babasıyla birlikte Paris’e gider. Doktor Manette ricacı olur ve Darney kurtulur. Sorgusuz sualsiz bir buçuk sene ailesiyle görüşmeden tutulduğu yerden nihayet çıkar.

Darney’in ailesinden nefret edenler bir süre sonra Darney’in tutuklanmasına neden olur. Avukat Carton, Lucia’ya olan aşkı nedeniyle fedakarlık yapmak ister. Tuhaftır ki Darney ve Carton birbirine benzemektedir. Carton, Darney yerine giyotine girer. Böylece Darney kaçar ve kurtulur. Lucia ve kızını da alarak başka yerlere göç ederler. Paris’ten kaçarak uzaklaşırlar. Hayatları Londra ve Paris arasında geçmiştir.

Kahramanlar

Doktor Manette: Saygın ve sevilen bir doktordur.

Lucia: Manette’nin güzel ve zeki kızıdır.

Darney: Aristokrat bir ailenin asi bir çocuğudur.

Carton: Lucia ve ailesi için avukatlık yapan Lucia’ya aşık bir adamdır.

İki Şehrin Hikayesi Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Melodi dedi ki:

  Bu hikayeyi okumak istemiyordum ama özetini okuyunca hemen okudum.

  1. İsjdndndnjd dedi ki:

   Kitabi oneririmisiniz .

 2. merve dedi ki:

  Teşekkürler 😀 çok teşekkür ederim, ödevim için gerekli olan bilgi bu teşekkürler süpersiniz, bir numarasınız. :)

 3. Ecrin dedi ki:

  İki şehrin hikayesi konusu bu yazıda çok açık ve anlaşılır bir şekilde verilmiş. Ödev konumu bu özetle yaptım aslında kitabı okumam gerekiyordu bu özeti okudum ve kitabı okumuş kadar oldum :)

Yorum Yaz