Hz. Lokman Hakkında Bilgi Kısa

Bu yazımızda Hz. Lokman hakkında bilgi kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Lokman’ın Davut (a.s.) zamanında yaşadığı bilinmektedir. Hazreti Lokman, bilgili, zeki ve ileri görüşlü bir insan olarak bilimsel ve ilmi çalışmalar ve araştırmalar yapan bir kişi olarak bütün insanlığı etkileyen işlerin içinde yer almıştır. Peygamberliği sabit olmamakla birlikte adı Kuranı Kerim’de geçmektedir.

Hazreti Lokman, bilgeliği ile tıp ilminde de önemli çalışmalar yapmıştır. Bu nedenle Lokman Hekim olarak da bilinmektedir. Halk arasında Lokman Hekim olarak tanınmıştır. Kuranı Kerim’de oğluna verdiği bilgiler ve nasihatler ön plana çıkarılmıştır. Davut (a.s.)’a müşavirlik ve vezirlik hizmetlerinde bulunmuştur. Oğluna verdiği nasihatler Kuranı Kerim’e konu olduğundan bütün insanlık için önemli bir konumdadır.

7 yorum

  1. İnşallah yüz alırım, çok iyi hazırlayanın eline koluna sağlık, Hz. Lokman hayatı kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

  2. Bence mükemmel ???? Teşekkürler. Hz. Lokman hayatı kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

  3. Hz. Lokman; Davut peygamber zamanında yaşamış bilge bir insandır. Hz. Lokman’ın Hz. Davut’a vezirlik ve danışmanlık ettiği belirtilmektedir. Kur’an, onu bilge bir kişi olarak tanıtmıştır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.