Hayvanlar Yaşamlarını Sürdürmek İçin Nelere İhtiyaç Duyar?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Hayvanlar Yaşamlarını Sürdürmek İçin Nelere İhtiyaç Duyar?

Bu yazımızda hayvanlar yaşamlarını sürdürmek için nelere ihtiyaç duyar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Her canlının hayatına devam edebilmesi için bazı şartların yerine gelmesi gerekir. Bu şartlar hayati şartlardır. Zaruri, temel ve keyfi ihtiyaçlar bulunabilir. Hayvanların yaşadıkları ekosisteme göre hayati ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Her canlı besleme, barınma ve korunma ihtiyacıyla hayatına devam eder. Hayvanlar için de önemli olan beslenme, barınma ve korunmadır.

Vahşi hayvanlar avlanırlar. Avlayıcılık ve toplayıcılık yapan hayvanlar et ve ot yiyen hayvanlar olarak ikiye ayrılır. Hem et hem ot yiyenler de vardır. Hayvanlar için önemli olan beslenmedir. Beslenme ihtiyacını halleden bir hayvan için önemli olan korunmadır. Av olmaktan ya da çevreden korunmak için barınma ihtiyacı da ortaya çıkar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Merhaba hocam benim maaş için imzanız var ögleden sonra gelsem olur mu.

 2. esma dedi ki:

  yazıyı çok beğendin puanım 10 üzerinden on, kısaca istemiştim :) tam da istediğim gibi, okulun en güzel ve çalışkan kızı olarak beğendim, tembellere kapak olsun.

 3. filiz dedi ki:

  bence bir tutam ot yeter hayvanlar için :)

 4. zehra dedi ki:

  Hayvanlar yaşamlarını sürdürmek için biz insanlar gibi yiyeceğe nefes almaya barınmaya ihtiyaç duyarlar sonuçta onlar da bir canlı değil mi bunu bilmeyecek ne var ?

Yorum Yaz