Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2021

Hayalimdeki Ev İle İlgili Kompozisyon

s20

Bu yazımızda hayalimdeki ev ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bahçeli ve üç katlı bir ahşap konak istiyorum. Bahçesinde içinde ördeklerin ailece gezdiği bir süs havuzu olsun. Küçük tatlı su balıklarının rahatça dolaştığı keyif çakır gezdiği bir küçük havuz olsun. Havuzun etrafında çimenler olsun. Çimenlere basalım fakat yine de kapıya kadar mermer taşlar üzerinden yürüyelim.

Bahçe duvarlarını koca gövdeli ve geniş yapraklı ağaçlar çevirsin. Ağaçları mevsiminde budayalım, sonbaharda yaprakları dökülünce yapraklardan tepeler yapalım. Küçük turuncu tepeleri biriktirelim. Bir sandalye olsun bahçede, üstünde tente, karşısında süs havuzu, ayaklarımın altı çimen ve toprak, burnumda çiçek kokusu, kulaklarımda su şakırtısı, tenimde rüzgar esintisi hissedeyim ve kitap sayfalarını öylece çevireyim.

Bahçeden eve geçerken küçük bir Arnavut kaldırımlı patika yürüyerek evin kapısına geleyim. Kapıyı açtığımda üç katlı ahşap konağın yüksek tavanlı ve geniş girişi beni karşılasın. Sağdaki merdivenlerden odama çıkayım, soldaki merdivenlerden ikinci kattaki misafir salonuna çıkayım.

Vaktimin çoğuna üçüncü kattaki ahşap tavanlı bir kütüphanede çalışarak geçireyim. Ev iş getirmeyeyim ama evin giriş kapısından hemen sağa dönünce geniş bir çalışma odası beni karşılasın. Üçüncü kattan kitap taşımak zor olsa da burada da kitap okuyayım ve çalışayım.

İkinci katta oturma odasında ailemle vakit geçirdiğim zamanlarda biraz bahçe havası almak için balkona çıkayım. Balkondan ağaçları seyredeyim, ağaçlar korusun evi ve ailemi… Hayalimdeki ev gelsin gözümün önüne yine aynı bahçeli, aynı kütüphaneli ve ağaçları olan bir yer olarak…

Hayalimdeki Ev İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    ödevim hemen bitti beğendim hayalimdeki ev kompozisyon kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  2. Nursin şahin dedi ki:

    Çok güzelmis hayaliniz benim de istedigim hayal ise küçük şirin bir ev olsun etrafı yeşillik olsun derenin sesi gelsin bir de meyve ve Sebzenin olduğu bir bahçe olsun.

Yorum Yaz