Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

Hafif Yaralanma Nedir Hangileridir?

Bu yazımızda hafif yaralanma nedir hangileridir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayatımız boyunca birçok kez kaza geçirebiliriz. Bu kazalar kimi zaman dikkatsizlik kimi zaman dalgınlıklar nedeniyle başımıza gelmektedir. Bu kazalar sonucunda da irili ufaklı yaralanmalar yaşarız. Küçük çaplı kazalarda yaşadığımız küçük çaplı yaralanmalar hafif yaralanmalardır.

Evde tedavisi mümkün olan ve acil müdahale gerektirmeyen yaralanmalara hafif yaralanmalar denir. Hafif yaralanmalar, çürük, çizik, bere, sivilce, morar, kan toplama, sıyrık tarzı yaralanmalardır. İlk yardımın bile gerekmediği sadece birkaç müdahale ile tedavisinin gerçekleşmesi mümkün olan yaralanmalar hafif olarak sınıflandırılmaktadır. Hafif yaralanmalarda tedavi aşamasında önemli olan yöntemleri bilmektedir.

Buz tedavisi, merhem tedavisi, yara bandı kullanma, sargı yapma ve mikroptan koruma gibi önlemlerle hafif yaralanmalarda müdahale gerçekleştirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meryem dedi ki:

    süper yazmışsınız hemen ödevimi bitirdim.

  2. Hazal dedi ki:

    Gerçekten güzel kelimeler veriyorsunuz ama çok uzun yazıyorsunuz. Sadece cevabı yazsanız çok daha güzel olacak. Birde bir sürü pizza reklamı var. Ödevimdeki soruyu zar zor yaptım. Ama neyse ki yaptım. Lütfen bu reklamları artık koymayın ve çokta uzun yazmayın. Oku oku bitmiyor. Neyse benim yorumum bu kadar.

    İyi dersler…

Yorum Yaz