Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Geri Dönüşümün Önemi ile İlgili Yazı

Aşağıda geri dönüşümün önemi ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

Geri dönüşüm, atık maddelerin yeniden kullanılmasını sağlayan sistemlerin kurularak sağlanmaktadır. Geri dönüşüm sayesinde çevre sorunlarının başında gelen çevre kirlilikleri de önlenmektedir. Çevre kirlilikleri daha çok katı atıklar nedeniyle meydana gelmektedir. Fakat atıkların sorumsuzca çevreye atılması çevreyi yani doğrudan doğal hayatı olumsuz etkilemektedir.

Geri dönüşümü mümkün olan ve mümkün olmayan maddeler bulunmaktadır. Geri dönüşümü mümkün olan maddeler, metal, plastik, kağıt, cam ve pil gibi maddelerdir. Bu maddelerin geri dönüşümü de geri kazanımı da mümkündür. Geri dönüşüm ile geri kazanım arasında fark vardır.

Geri kazanım bir maddenin ham madde olarak kullanılıp başka bir madde şeklinde yeniden kazanılmasına denmektedir. Geri dönüşüm tesislerinin kurulması çevre sorunlarının giderilmesi için bir yatırımdır. İnsanlar atıkların ayrıştırılmasına evlerinden başlayarak bu tesisler için hazırlık yapabilirler.

Geri dönüşüm günümüzde her ülkenin üzerinde durduğu bir şeydir. Çünkü çevre sorunları bütün dünyayı tehdit etmektedir. Bu da doğal kaynakların tükenmesine neden olmaktadır. Doğal kaynakların tükenmesi canlılığa da tehdit etmektedir. Bu da nesillerin hayatını zora sokmaktadır. Bütün bunlar sorumsuzca kullanılan kaynaklar nedeniyle meydana gelmektedir.

Bu nedenle geri dönüşüm tesislerinin ve sistemlerinin üzerinde durulması, bu alanda yatırım yapılması gerekmektedir. Böylece daha temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir hayat yaşamamız mümkün olacaktır.

Geri Dönüşümün Önemi ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ela dedi ki:

  çok teşekkür ederim ödevimi bitirdim elinede sağlık

 2. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum
  😁😁😁

 3. Anonim dedi ki:

  geri dönüşüme atılan madeler yeniden kullanılabilir geri dönüşü m kutulari vardır .

 4. melis dedi ki:

  çok iyi teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık ödevimi tamamladım.

  1. mine dedi ki:

   ne demek yani?

Yorum Yaz