Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Gençlerle Başbaşa Özeti Kısa

Gençlerle Başbaşa kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Gençlerle Başbaşa özet kısaca olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Gençlerle Başbaşa Kitap Özeti

Gençlerle Başbaşa eseri, Ali Fuat Başgil’in gençlere nasihatlerinden oluşan ve onlara usul ve erkan gösteren bir kitabı olarak çok küçük hacimli bir eserdir. Eserde başarı ve başarıya giden yollardan bahsedilmektedir.

Eser yedi bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümde gençlerin başarı yolundaki adımlarının nasıl atılmasından bahsedilmektedir. Arkadaş çevresinden, çalışma prensiplerine kadar Ali Fuat Başgil’in tecrübelerinden yararlanılarak hazırlanan bir eserdir.

Ali Fuat Başgil, profesör ve yakın tarihin içinde siyasi bir aktör olarak bulunmuş bir insandır. Bu nedenle O’nun birikimleri, tecrübeleri gençler için ufuk açıcı görülmüştür. En çok okunan ve gençlere dokunan eseri yüz temel eser kapsamına alınmıştır.

Eserde, başarılı olmanın tehlikeleri ve düşmanlarından bahseden makaleleri de bulunmaktadır. Başarılı olmanın şartlarından ve prensiplerinden bahsetmektedir. Terbiyenin ruh ve karakter üzerindeki psikolojik etkisinden bahsetmekle birlikte ahlakın önemini vurgular.

Başarı ve verimli çalışma usullerinin gerçekleştirilmesinde gençlere nasihatler eder ve tecrübelerini aktarmaktadır. Çalışma hayatının kanunlarından bahsederek gençlerin prensip sahibi olup, hakka ve hukuka riayet etmelerini nasihat eder.

Başarılı olmanın kanunlarını da ortaya koyar. Kendisi bir hukukçu olduğundan hukuk prensipleri içinde bir disiplin oluşturarak hayat düsturu edinmiş ve o disiplinden dışarı çıkmamıştır. Başarılı ve gayretli biri olarak gençler için de örnek teşkil etmiştir.

Eser küçük hacimli olarak ulaşılması kolay, okunması keyifli, ufuk açıcı ve bakış açısı katan bir eser olarak herkesin sıklıkla okuduğu ve özellikle üniversite talebelerinin elinden düşürmediği bir kitaptır.

Gençlerle Başbaşa ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gag dedi ki:

  Ben bole dandik bi kipat gormedim

 2. alpaslan dedi ki:

  elinize sağlık güzel olmuş

 3. ümran dedi ki:

  gençlerle baş başa kitap çok güzel. ödevimi bitirdim gençlerle başbaşa kitap özeti kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu ödevler sayesinde teşekkürler hazırlayanın eline sağlık.

 4. Anonim dedi ki:

  gayet güzel

 5. Duru dedi ki:

  Bu yazıda bizler için hazırladığınız Gençlerle Başbaşa kitabının özeti gerçekten harika olmuş. Türkçe defterime ödev yaparken direk bu özeti yazdım ve öğretmen çok beğendi.

  1. mine dedi ki:

   Bunu yazan elleriniz dert görmesin büyük bir dertten kurtuldum süper, teşekkürler.

Yorum Yaz