Gazoz Kapağı Oyununda Ulaşılmaya Çalışılan Amaç Nedir? (Oyunun Kuralları ve Aşamaları Vb.)
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Gazoz Kapağı Oyununda Ulaşılmaya Çalışılan Amaç Nedir? (Oyunun Kuralları ve Aşamaları Vb.)

Bu yazımızda gazoz kapağı oyununda ulaşılmaya çalışılan amaç nedir oyunun kuralları ve aşamaları vb. kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Gazoz kapağı oyunu geleneksel olarak oynanan çocuk oyunlarından biridir. Gazoz kapağı oyununda gazoz kapakları ve mermer taşlar kullanılmaktadır. Oyun en az iki kişi tarafından rakip olarak oynanmaktadır. Gazoz kapağı oyunu düz bir alanda oynanmaktadır. Gazoz kapaklarının düzgün bir şekilde dizilmesi gerekir.

Gazoz kapağı oyunun da ulaşılmaya çalışılan amaç belli sayıda seçilen gazoz kapaklarının bir rakip tarafından tamamen kazanılmasıdır. Gazoz kapağı oyunun kuralları gazoz sayısının belirlenmesi ve belirli mesafeden kapakların devrilmeye çalışılmasıdır. Oyuna başlayacak kişi mermer taşların belli bir mesafeden ileriye atılmasıyla seçilmektedir. Oyun gazoz kapakları bir rakip tarafından kazanılıncaya kadar devam eder.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ünal dedi ki:

    Gazoz kapağı oyununun bir amacı yok amaç genel olarak arkadaşlar arasında eğlenmek… Oyunun başlıca kuralı ise kapakların devirmek. Kim daha çok devirirse o taraf kazanır.

Yorum Yaz