Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Fiziki Çevre Nedir?

Bu yazımızda fiziki çevre nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fiziki çevre, etrafımızı çevreleyen ve doğal koşulları yapay yollarla destekleyen çevredir. İnsanın etrafını saran canlı ve cansız varlıklardan oluşan alana çevre denir. Fiziki çevre aydınlatılabilen, ısıtılabilen çevredir. Fiziki çevremizde maddi varlıklar bulunmaktadır. Bunlar evimizdeki eşyalardan da oluşabilir.

Aydınlatılabilen, ısıtılabilen, izole edilebilen, çevre düzenlemesi yapılabilen, doğal ortamla ilişkisi kurulabilen, doğal ortamın düzenlenmesini sağlayabilen alanlara fiziki çevre denir. Fiziki çevre doğal alanların yapay yollarla düzenlenmiş ve desteklenmiş halidir.

Fiziki çevremiz, evde, işte, okulda, sokakta farklı farklı gerçekleşmektedir. Okulun fiziki çevresi öğrencilere göre, evin fiziki çevresi sosyal ihtiyaçlara göre, işin fiziki çevresi işçilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  bayram babanın amına koyum

 2. gamze dedi ki:

  bayram çok güzel yazmışsın

 3. Çiçek su dedi ki:

  fiziki çevrenin tanımı için baktım bayram senin yazdığını da beğendim.

 4. beril dedi ki:

  süper ya fiziki çevre ne demek tanımı işime yaradı.

 5. bayram dedi ki:

  Fiziki çevre; Canlıların içinde yaşadığı varlığını, özelliğini ve niteliğini fiziksel olarak algıladığı ortama denir. Yakın çevreyi tamamlayan ve doğal koşulları yapay yolla destekleyen veya geliştiren yerdir.

  1. Çiçek su dedi ki:

   Güzel yazmışsın

Yorum Yaz