Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Fareler ve İnsanlar Özeti ve Kahramanları Kısa

Fareler ve İnsanlar kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Fareler ve İnsanlar özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Fareler ve İnsanlar Kitap Özeti ve Kahramanları

1920’li yıllarda Büyük Bunalım sıralarında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde klinik derecede zeki olan George ile akli dengesi yerinde olmayan Lennie iki çifti olarak çalışmak için iş ararlar. Çünkü para kazanıp hayallerindeki büyük çiftliği kurmak isterler.

George Milton zeki bir adamdır. Lennie Small ise takıntıları olan biridir. Kuracakları çiftlikte besleyeceği hayvanlara kafayı takmıştır. George bu takıntıyı çok iyi kullanmaktadır. Lennie’nin bir de yumuşak eşyalara karşı dokunma takıntısı vardır.

Bir çiftlikte iş bulup çalışan ikili para biriktirmeye başlar. Fakat Lennie’nin takıntıları başlarına bela olur. Okşama takıntısı tecavüz suçlamaları doğurur ve yerlerinden ve işlerinden olurlar. Uzaklaşıp başka bir yerde işe başlarlar.

Hayallerine ulaşmaya çok az kalmıştır. Çünkü Candy isimli kolunu kaybetmiş işçilik hayatının sonuna gelmiş bir işçi çiftlik kurma heyecanına ortak olmak ister. Çiftlik sahibinin çocuğu Curley buna razı olmaz. Lennie, Curley’in karısının saçını okşarken yanlışlıkla ölüme sebebiyet verir. Curley bu durum karşısında Lennie’yi öldürme planları yapar. Bir linç grubu kurar.

Curley bir çete kurar ve Lennie’yi yakalayıp linç etmek ister. George, Linnie’nin vahşice katledilmesine razı olmadığı için Lennie’yi kendi bulup sakinleştirip kafasına sıkarak öldürür. İki iyi arkadaşının, arkadaşlıkları böylece biter.

Kahramanlar

George Milton: Zeki bir çiftçidir.

Lennie Small: Akli dengesi yerinde olmayan biridir.

Candy: Kolunu kaybetmiş bir işçidir.

Curley: Çiftlik sahibinin oğludur.

Fareler ve İnsanlar Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. sema dedi ki:

  Çok iyi abi süper dolu özet.

 2. deniz ve hilal dedi ki:

  çiftliğin patronundan neden bahsetmediniz? Biraz beğendik ama::

 3. sema dedi ki:

  Güzel olmuş, siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, fareler ve insanlar özet kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

 4. esma dedi ki:

  Elinize sağlık fareler ve insanlar kitap özeti kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

 5. Anonim dedi ki:

  olayın özeti

 6. Asrın dedi ki:

  Bu yazıda fareler ve insanlar özet şeklinde çok güzel kaleme alınmış. Çok güzel olmuş. Proje ödevi konusunda çok işime yaradı gerçekten muhteşem bir site burası.

  1. deniz ve hilal dedi ki:

   kitabı okumadın mı at hırsızı sakat

Yorum Yaz