Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Evrende Hareketsiz Olarak Tanımlayabileceğiniz Bir Sistem Veya Parçacık Var Mı? Hareketsiz Dediğiniz Sistem Veya Parçacıklar Kime Ve Nereye Göre Hareketsizlerdir?

Aşağıda evrende hareketsiz olarak tanımlayabileceğiniz bir sistem veya parçacık var mı hareketsiz dediğiniz sistem veya parçacıklar kime ve nereye göre hareketsizlerdir kısaca olarak ele alacağız.

Evren, hareket kanunlarına göre varlığını korumakta ve devam ettirmektedir. Evrende her şey atomlardan oluşmaktadır. Hareketsiz bir cisimden bahsetmek mümkün değildir. Bir sistemin hareketsiz olduğunu kabul etmek onun var olmadığını kabul etmek anlamına gelmektedir.

Hareketsiz bir evren başlangıcı olmayan bir evren olarak tanımlanmaktadır. Hareketsiz olma durumu bir hareketli cisme göre hareketin az, çok ya da sıfır konumunda olması durumudur. Mutlak sıfır noktasındaki bir hareketsizlikten bahsetmek mümkün değildir. Çünkü evrende atomlar düzeyinde sürekli bir hareketlilik vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hazal dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Evrende Hareketsiz Olarak Tanımlayabileceğiniz Bir Sistem Veya Parçacık Var Mı? Hareketsiz Dediğiniz Sistem Veya Parçacıklar Kime Ve Nereye Göre Hareketsizlerdir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz