Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Ergonomi Nedir Kısaca

Aşağıda ergonomi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ergonomi, iş bilimi demektir. Bir işin gerçekleşmesinde gerekli kurum içi ve kurum dışı düzenlemelerin yapılması, yasal yolların oluşturulması, işin ereğine göre çalışılmasının düzenlenmesi anlamına gelmektedir. Ergonomi, bir işin gerçekleşmesinde gerekliliklerin yerine getirilmesi anlamına gelmektedir.

Ergonomi bir iş yerinde herhangi bir iş açısından yüksek verimlilik ile çalışmayı ön görmektedir. Bu nedenle her aşama ergonomik açıdan incelenmektedir. Ergonomi bu bakımdan işe yarar bilgilerin bir araya getirilmesi anlamına da gelmektedir. Bir işin gerçekleşmesinde çalışma koşulları ve istenen hedeflere ulaşılması ergonomi alanında yapılan çalışmalarla doğrudan ilgilidir. Bu nedenle özel olarak ergonomi alanında çalışmaların yapılması bu yöndeki raporlardan yararlanılması gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hatice dedi ki:

  ben şahsen çok beğendim ödevim tamamlandı sayenizde teşekkürler

 2. fırat dedi ki:

  AYNEN BENCEDE işte harika hemen bitirdim ödevimi yazanların eline sağlık canlarım

 3. Anonim dedi ki:

  cok sacma bir konu

 4. saadet dedi ki:

  Arkadaşlar ergonomi; eşya ve mekan tasarımında insanların bedensel ve ruhsal ozelliklerinin de göz önünde bulundurulması sonucu işlem yapılması değilmi ? Reklamlarda falan derler ya ergonomik yapısı ile falan bu da oradan gelir.

Yorum Yaz