Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Embriyo, Gelişimini Tamamlarken Gerekli Maddeleri Nereden Sağlar? Açıklayınız.

Bu yazımızda embriyo gelişimini tamamlarken gerekli maddeleri nereden sağlar açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canlılığın devam etmesi için beslenme önemlidir. Beslenme en ilkel evrede başlayarak canlılığın sonuna kadar devam eder. Embriyo gelişimini tamamlarken difüzyon yoluyla beslenmektedir. Difüzyon en ilkel beslenme yöntemlerinden biri olarak hücrelerin gelişmesini sağlar.

Embriyo, büyüme ve gelişme gösterdikçe kılcal damarlarla olan etkileşimi artar. Kendi dokusunda yer alan kılcal damarlar sayesinde beslenme devam eder. Kılcal damarlar arttıkça beslenme oranı artar. Çünkü yüzey alanı genişler. Anne karnındaki büyüme ve gelişme kan yoluyla sağlanır. Plasenta bu nedenle oluşur. Embriyo büyüme ve gelişme gösterdikçe yavrunun beslenmesi de artar. Anne karnında hayat böylece devam eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. buğra dedi ki:

    Embriyo gelişimini tamamlarken gerekli maddeleri nereden sağlar bir tek sizin sayfanızda buldum harikasınız öğretmenim ne sorsa yanıtlarını iki dakikada sizin sitenizden buluyorum sınıfta başarı seviyem arttı.

Yorum Yaz