Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

Elektrik Akımı Nedir Kısaca

Aşağıda elektrik akımı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Elektrik, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarından biridir. elektrik, parçacıklar halinde elektronların hareket etmesiyle oluşan bir enerjidir. Elektrik enerjisi sayesinde günümüz teknolojileri oldukça gelişmiştir. Kullandığımız neredeyse bütün aletler elektrikli olarak işlev görmektedir.

Elektrik akımı, elektriksel yük taşıyan parçacıkların hareketi olarak bilinmektedir. Elektrik akımı sayesinde elektrik enerjisi oluşmaktadır. Akım oluşmadan enerji kaynağının bir anlamı kalmaz. Elektrik akım sayesinde enerji aktarımı sağlanmakta ve enerji sarfiyatı da yapılmaktadır. Elektrik yüklü parçacıkların hareketi kontrol edilebilir bir harekettir. Depolanabilir, aktarılabilir ve yenilenebilir. Elektrik akımına olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Elektrik enerji çeşitli yollardan elde edilmekte ve bu sorun da çözüme kavuşturulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yusuf dedi ki:

    O zaman elektirikli esyalar yoktu kardeim pratik cozumler vardi eminim hayat oyle daha guzeldir

  2. Baran dedi ki:

    Elektrik akımı yani elektrik olmadan önce insanlar nasıl yaşıyormuş anlamıyorum evde kullandığımız her şey elektrikli hayat çok zor oluyordur dedelerimizin zamanında ve ben o zamanlar da yaşamayı hiç istemezdim.

Yorum Yaz