Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Dinimizle İlgili Şimdiye Kadar Edindiğiniz Bilgileri Kimlerden, Nasıl Öğrendiniz?

Bu yazımızda dinimizle ilgili şimdiye kadar edindiğiniz bilgileri kimlerden nasıl öğrendiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dinimiz İslam’dır. İslam peygamberi müjdeci, uyarıcı ve bildirici olarak Hazreti Muhammed (s.a.v.)’dir. İslam dini Allah tarafından vaz edilmiştir. Kuranı Kerim Allah’ın vahyi olarak Peygamber (a.s.)’a indirilmiştir. Peygamber (a.s.), numune-i imtisal olarak örnek alınması gereken tek şahsiyettir. Bu durumda İslam’ın temel kaynakları Kuranı Kerim ve hadislerdir.

Dinimizle ilgili şimdiye kadar edindiğim bilgileri, Kuranı Kerim’den, hadis kitaplarından, alimlerin sohbetlerinden, imam – hatiplerin yaptığı vaazlardan ve okudukları hutbelerden Kuranı Kerim ve hadis kaynaklı olarak öğrendim. İslam’ın temel kaynaklarının dışında kişilerin tasarrufunda olan eserlerin tahakkümüne girmemek gerekir. Eserleri tetkik etmek ve doğruyu bulmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. eylül dedi ki:

    Dinimizle ilgili şimdiye kadar edindiğim bilgileri ailemden öğrendim. Küçük yaşlardan itibaren annem ve babam bana dinimizi sevdirmek için tatlı dille uygulamalı ve kendileri örnek göstererek anlatımlar yapmıştır.

Yorum Yaz