Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Mayıs 2021

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları 2017

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü DGS taban puanları 2017 ve kontenjanları ÖSYM ile eş değer olarak sayfamızda derledik. ÖSYM DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü puanları ve 2017 DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü kontenjanları tablosu güncel olarak aşağıda görebilirsiniz.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Hakkında Ekonomi:

Uzay Mühendisliği olarak da bilinen bölüm, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek DGS’de de SAY puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasıdır. Bölümde temel bilimler ve teknik bilimler okutulmaktadır.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü mezunları araştırma, geliştirme ve inceleme yeterliliklerine sahip olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda teknik destek oluşturup mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde önemli bir rol oynarlar. Çalışma imkanı bulup iş sahibi olurlar. Kişilerden beklenen özgün, özverili, araştırmacı, planlı ve teknik birikime sahip olmalarıdır.

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü DGS Puanları ve Kontenjanları Tablosu ÖSYM

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE/Y.O BÖLÜM Puan
Türü
KONT. YERL. TABAN PUAN EN BÜYÜK
PUAN
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği (İngilizce) SAY 3 3 317,17420 325,08893
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri SAY 3 3 273,02250 281,65346

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Taban Puanları ve Kontenjanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz