Devletimiz, Eğitim Hakkından Yeterince Yararlanamayan Çocuklar İçin Neler Yapmaktadır?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Devletimiz, Eğitim Hakkından Yeterince Yararlanamayan Çocuklar İçin Neler Yapmaktadır?

Bu yazımızda devletimiz eğitim hakkında yeterince yararlanmayan çocuklar için neler yapmaktadır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Devletimiz eğitimi zorunlu olarak teşvik etmektedir. Ülkemizde zorunlu eğitim on iki yıl sürmektedir. Zorunlu eğitim devlet destekli gerçekleşmektedir. Tamamen ücretsiz ve materyal temini devlet tarafından gerçekleşmektedir. Ayrıca lisans eğitiminde normal öğrenimde devlet yine harç desteği sağlamaktadır.

Eğitim hakkı insanlık hakkıdır. Eğitim hakkından yararlanamayan çocuklar için devletimiz, ailelere sosyal yardım fonundan destek sağlanmaktadır. Çocuk sayısına göre aileye destek verilmektedir. Çocukların okutulması için maddi yardım desteği sunulmaktadır. Kız çocukları için daha fazla maddi yardım verilmekte, erkek çocuklarına da ona nispetle daha az sosyal yardım verilmektedir. Eğitim materyalleri ve ihtiyaçları yine devlet tarafından sağlanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. fatih dedi ki:

    Devletimiz eğitim hakkında yeterince yararlanmayan çocukları ailelerinin elinden alır ve çocuk esirgeme kurumunun bünyesinde bakılarak eğitim hakkını kesintisiz alması sağlanır.

Yorum Yaz