Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin

Aşağıda Çanakkale Savaşı ve vatan sevgisi konulu bilgilendirici bir metin kısaca olarak ele alacağız.

Birinci Dünya Savaşı, ülkemizin ve diğer dünya ülkelerinin kaderinin değişmesinde son derece önemli olmuş ve bir dönüm noktası oluşturmuştur. Çanakkale Savaşı olarak bilinen savaş da Birinci Dünya Savaşı sırasında açılan Çanakkale Cephesi’nde yaşanan olayların savaş büyüklüğünde olmasından ileri gelir.

Çanakkale Savaşı’na katılmak için yurdun dört bir yanından on dört yaşındaki çocuklar bile askere giderek vatan sevgisine yanıp tutuştukları halde düşman karşısına çıkıp vatanı savunmuşlardır. Çanakkale’de çok şehit verdik ama yurdumuzu düşmanlardan kurtarmayı başarmış bir millet olarak dünyayı ayağa kaldırdık. Vatan sevgisi, her savaşta olduğu gibi Çanakkale cephesinde de açığa çıkmıştır.

28 yorum

 1. Aynn bide en çalışkan benim
  Tembellere kapak olsun diyorlar
  Ayrıca buraya birebir yazmak için değil esinlenmek için kullandığımızı bilmiyorlar herhalde
  Tembel üşengeçler ne olacak

 2. sayenizde 2 artı aldım, Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin işime yaradı ödevimde, ben Kars kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 3. bizim hoca çok beğendi, Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 4. Selamlar bu site inan ki iyi, deftere geçirdim Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 5. sayenizde 2 artı aldım, Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin işime yaradı ödevimde, ben Bayburt kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 6. harika, Selamlar bu yazı cidden iyi, ödevim hemen bitti Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 7. merhaba arkadaşlar, Çanakkale Savaşı ve Vatan Sevgisi Konulu Bilgilendirici Bir Metin ödevim için kullandım, ben Denizli birincisi sebile ölmez hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.