Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2018

Bitkilerin Büyümek ve Sağlıklı Kalmak İçin Nelere İhtiyacı Vardır?

Bu yazımızda bitkilerin büyümek ve sağlıklı kalmak için nelere ihtiyacı vardır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bitkilerin büyümek ve sağlıklı kalmak için canlılık faaliyetlerinin devam etmesi gerekir. Bunun içinde önemli olarak beslenmelerinin, solunum yapmalarının ve üremelerinin önüne geçilmemesi gerekir. Canlılık faaliyetlerinde bu üç sistem olarak çok önemlidir.

Bitkilerin büyümek ve sağlıklı kalmak için besin üretmesi yani fotosentez yapması gerekir. Gelişmiş yeşil bitkiler fotosentez yaparlar. Solunum yapan bitkiler, yapraklarıyla terleme olayına karışırlar. Yapraklı bitkilerde solunum yapraklarda gerçekleşir. Çiçekli bitkilerin gelişmiş bir canlı olarak eşeyli üreme ile neslini devam ettirmesi de sağlıklı kalmak ve büyümek için önemlidir. Bununla beraber, besin, minarel, su, ısı ve sıcaklık, basınç ve nem bitkilerin sağlıklı kalmasında etkilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esma dedi ki:

    beğendim ben emeğinize sağlık, kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

  2. ali dedi ki:

    Bitkilerin büyümek ve sağlıklı kalmak için bazı şeylere ihtiyaç duyar. Mesela güneş ışığı, su, sevgi gibi şeyler ihtiyaç duyduğu şeylerin bazılarıdır.

Yorum Yaz