Bitkiler Nasıl Büyür Nasıl Gelişir Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Bitkiler Nasıl Büyür Nasıl Gelişir Kısaca

Bu yazımızda bitkiler nasıl büyür nasıl gelişir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bitkiler, canlı varlıklardır. Bitkilerin büyümesi ve gelişmesi gözlemlenebilir. Bitkilerin canlılık faaliyetlerini yerine getirmesi için bazı şartların oluşması gerekir. Bitkiler de her canlı gibi solunum yapar. Fotosentez, bitkilerin kendi besinini kendilerinin üretmesi şeklinde meydana gelir. Klorofil ve güneş ışığı sayesinde oksijen ve besin üreten bitkiler su ve karbondioksit kullanırlar.

Bitkilerde büyüme ve gelişme, çimlenme, sulama ve fotosentez sayesinde gerçekleşmektedir. Bitkilerdeki fotosentez olayının gerçekleşmesi doğal dengenin ve döngülerin korunmasında ve gerçekleşmesinde de etkili olmaktadır. Bitkilerin büyüme ve gelişmesi enine ve boyuna olmaktadır. Hücrelerdeki alt sistemler bitkinin canlılık faaliyetlerini bu şekilde kontrol eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Alara dedi ki:

    Cok guzeldi tesekkur ederim. Elinize sağlık bitkiler nasıl gelişir kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

  2. sami dedi ki:

    Bitkiler nasıl büyür nasıl gelişir bu aşamaları tabloyla çizerek anlatmam gerek bu hafta ki etkinlik ödevim bu. En güzel şekilde yapmak istiyorum ne olur yardım edin.

Yorum Yaz