Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Bir Ülke İçin Biyolojik Çeşitlilik Neden Önemlidir Açıklayınız.

Bu yazımızda bir ülke için biyolojik çeşitlilik neden önemlidir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyolojik çeşitlilik, bitki ve hayvan türlerinin sayısı ve çeşitliliği olarak belirmektedir. Bir bölgede coğrafik şartlar gereğince biyolojik çeşitlilik oluşabilir. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü biyolojik çeşitliliğin oluşmasında etkili olmaktadır. Bir ülkenin biyolojik çeşitliliğe sahip olması coğrafyasının çok zengin ve derin olmasını sağlar. Bu da çevrenin temiz olması, çevre sorunlarının azaltılması ve yaşanmaması gibi nedenleri meydana getirebilir.

Bir ülke için biyolojik çeşitliliğin olması bilimsel araştırma ve çalışmaların yapılmasında, turizm faaliyetlerinin sürdürülmesinde önemli bir etki oluşturur. Biyolojik çeşitlilik gereğince çevre sorunlarının da çözüme kavuşturulması ve küresel iklim sorunlarıyla mücadele edilmesi de gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Esra dedi ki:

  Biyoçeşitlilik;bir ülkenin canlı kaynaklarını,ekonomisini, turizmini ve ülkede yaşayan insanların sağlığını doğrudan etkiler.

  1. Sema dedi ki:

   Bir Ülke İçin Biyolojik Çeşitlilik yazısı çok güzel olmuş

 2. damla dedi ki:

  Bir ülke için biyolojik çeşitlilik neden önemlidir bilen var mı? Biyolojik çeşitlilik konusunu işlerken öğretmenimiz soru cevaplayamadım haftaya derste cevap vermek istiyorum bilenler yardım etsin lütfen.

Yorum Yaz