Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var İle İlgili Hikaye

Bu yazımızda bir elin nesi var iki elin sesi var ile ilgili hikaye kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Eylül ayı yaklaşmaktaydı. Bütün mevsim boyunca fındık bahçesini sulayan, temizleyen eller şimdi hasat zamanı yaklaştıkça heyecanlanan kalplere dönüşüyordu. Mehmet sevinçliydi. Bu seneki fındık parasıyla babası O’na bir bisiklet alacaktı. Bisiklet de, öyle sizin bildiklerinizden değil. Katlanır. Onaltı jant bir bisiklet olacak.

 

Eylül ayı yaklaştıkça heyecanlanan Mehmet, fındıkları toplamayı dert edinen babası için çözümler düşünmekteydi. Okuldan arkadaşı Mahmut’a durumu anlattı. Mahmut, yoksul bir ailenin çocuğu olarak yaşamaktaydı. İsterseniz, siz yardım etmek için babamlara haber verebilirim, dedi. Mehmet çok sevindi. Durumu babasına anlattı.

Mehmet’in babası Süleyman Bey, Mahmut’un babası Hakkı Bey ile görüştüler. Fındık bahçesinin hasadını birlikte toplamak için anlaştılar. Eylül ayı geldiğinde Mahmutlar, Mehmetler’in bahçesinde kamp kurdu.

Fındığı toplamak için iki aile canla başla çalıştılar. Süleyman Bey, Hakkı Bey’e siz olmasaydınız biz bu fındığı bir haftada zor toplardık, dedi. Hakkı Bey de ne demişler bir elin nesi var, iki elin sesi var, diye karşılık verdi. Gülüştüler. İki aile de mutluydu.

Fındık bahçesi verimliydi. İki ailenin de iaşesini karşılamak için fazlaca kar payı oluşmuştu. Süleyman Bey, Hakkı Bey ile bir araya geldi. İşi bitirdikten sonra aman ha hakkını al Hakkı, hak geçmesin dedi. Hakkı Bey, hakkını aldı, teşekkür etti, Mahmut ve Mehmet’i öptü. Birbirlerine sarıldılar.

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var İle İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

26 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.