Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2018

Beyaz Diş Özeti ve Kahramanları Kısa

Beyaz Diş kitap özeti ile tahlili sayfamızda. 100 Temel eserlerden Beyaz Diş özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz.

Beyaz Diş Kitap Özeti ve Kahramanları

Karanlık ormanların dehlizlerinde kış aylarında kurtlar ve köpekler bir arada yaşamakta ve zaman zaman da aile olma girişiminde bulunmaktadır. Tek Göz ve Dişi Kurt bir mücadelenin sonunda aile olarak yavrular dünyaya getirir.

Soğuk kış günlerinde mağarada hayatına devam eden dişi kurt bir müddet sonra yavrularıyla dolaşmaya başlar. Beyaz Diş ise çok agresif ve saldırgandır. Çünkü babası kurttur. Böyle olunca fazla sevilmez ve diğer hayvanlar tarafından dışlanır. Sahibi Gri Kunduz’dur. Annesine ve Beyaz Diş’e çok iyi bakan cesur biridir.

Beyaz Diş ile başka bir yere giderler. Beyaz Diş orada da saldırgan tavırlarıyla dikkat çeker. Sahibinden satın alınmak istenir. Fakat Gri Kunduz satmaz. Gri Kunduz’u borçlandıran Güzel Smith, karşılığından Beyaz Diş’i ister ve alır.

Beyaz Diş, yeni sahibini hiç sevmez. Güzel Smith onu köpek dövüşlerine sokar. Beyaz Diş ölmemek için öldürmek zorunda kalır. Bir dövüş esnasında doberman tarafından boynundan ısırılır. Çok ağır yara alır. Oradan geçen insanlar onu satın alırlar.

Beyaz Diş’in yeni sahibi Scott, ona çok iyi davranır. Beyaz Diş çok usul bir hal alır. Scott’ın Kaliforniya’ya gitmesi gerekir. Beyaz Diş durumu anlar ve gitmek için elinden geleni yapıp gider. Tamamen korumacı bir köpek olmuştur. Kimseye ve hiçbir hayvana saldırmaz.

Scott’ın babasının hapse attırdığı bir mahkum kaçarak Scott’ın evine gelir. Beyaz Diş onu engeller, yara alır. Veteriner yaşayamayacağını söylese de onun azmi onu yaşatır. Çocuklarıyla mutlu bir hayatı olur.

Kahramanlar

Beyaz Diş: Başkahramandır.

Kische: Beyaz Diş’in annesidir.

Tek Göz: Beyaz Diş’in babasıdır.

Gri Kunduz: Beyaz Diş’in ilk sahibidir.

Güzel Smith: Beyaz Dişi dövüştüren sahibidir.

Scott: Beyaz Diş’in son sahibidir.

Beyaz Diş Kahramanları ve Kitap Özeti Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. vildan dedi ki:

  güzel olmuş performans ödevimdi başarılı olmuş

 2. DAMLA SONGÜL TÜKMEN dedi ki:

  Bu özet gerçekten işime gerçekten çok yarayacak. yarın da türkçe sınavım var teşekkürler@@@

 3. DAMLA SONGÜL TÜKMEN dedi ki:

  Bu özet gerçekten işime gerçekten çok yarayacak. yarın da türkçe sınavım var.

 4. beğenen biri dedi ki:

  kitabı okumadan sevdim

 5. esma dedi ki:

  Çokta açıklayıcı değildi, ama beğendim kısa ve öz olmuş.

 6. eda dedi ki:

  teşekkürler çok yardımcı oldunuz

 7. İsmini Vermek İstemeyen Ali dedi ki:

  İyi, siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, beyaz diş özet kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

 8. ibrahim dedi ki:

  teşekürler geleçek yıl ki sınav kitaplarınında tanıtırsınız

 9. Anonim dedi ki:

  süper şimdi slayt yapıcam

 10. Alanur dedi ki:

  Beyaz diş kitabı çok severek okuduğum bir kitaptı bu özeti görünce sitenizde öyle bir okudum ve gerçekten kitabın kendisi ile neredeyse aynı olmuş.

Yorum Yaz